«

»

Zář 30

Otevírání sezóny, aneb nejlépe do ní vkročil Martin Cupal

Otevírání sezóny 20013/14Po letní přestávce jsme se opět vrátili k zelenému stolu a zahájili jsme sezónu nově vzniklým pohárem pod názvem Otevírání sezóny. Jelikož se sešlo pouze 7 statečných hráčů, tak se rozhodlo o tom , že se bude hrát pouze na jednu skupinu a zahraje si každý s každým na 1 frame a 10 koulí. Poháru se zúčastnili: Jarda Pořízka, Vašek Michalčík, Radim Wawrzyczek, Martin Cupal, Ivan Hurych, Michal Brzica a Jakub Klimánek.

 

Skupina o 21 různých duelech se nám pomalu utvářela a byla tam dvě podstatná překvapení. Zejména Ivan všem favoritům vypálil rybník a s 5 body se stal vítězem skupiny. Druhý se ve skupině umístil Jakub se 4 body. O 3.-6. pozici musela rozhodnout mini tabulka, neboť všichni měli 3 body. Mini tabulka dopadla následovně : 3. Martin, 4.Vašek, 5. Jarda, 6. Radim. Na 7. místě s žádným vyhraným framem skončil Michal a to bylo docela překvapením.

Do čtvrtfinálového pavouku nemusel jít Ivan, jelikož vyhrál a měl volný los. V druhém duelu na sebe narazili Jakub a Michal. Jakub byl lepší a postoupil dále. Michal nevyhrál ani jeden z 8 framů. V dalším duelu se potkali Jarda a Vašek. Vašek moc toužil po trofeji a Jardu přehrál. V posledním čtvrtfinálovém souboji nedal Martin Radimovi šanci a hladce postoupil. V 1. semi se odpočatý Ivan nechal ukolébat rozjetým Vaškem a Vašek otočil jejich souboj na svou stranu. V druhém semi se Martin už rozehrál a Kuba to měl opravdu těžké a nakonec Martinovi podlehl. O 3. místo si zahrál tedy Ivan a Kuba. Ivan měl docela blízko ke svému prvnímu poháru, ale nakonec to pro něj nedopadlo, i když by si to asi určitě po té jeho spanilé jízdě ve skupině zasloužil. Kuba tedy dopadl v poháru třetí. Ve svém prvním finále si tedy zahrál Vašek proti matadorovi Martinovi. Vašek sice moc chtěl vyhrát, ale Martin byl proti a opět potvrdil, kdo nám ve Studénce kraluje. Dobrý strk