«

»

Říj 30

Narozeninový pohár aneb Martin Cupal potvrdil dominanci

Narozeninový pohár 2013Narozeninového poháru se zúčastnilo 11 lidí, ačkoli bylo avizováno 14 lidí a to by byl rekord, ale nestalo se , tak snad příště. Zahajovací skupiny byly rozděleny na 6 a 5 hráčů a do pavouka postupovali klasicky 4 a 4. Skupinu A tvořili Martin Cupal, Martin Bezděk zvaný „Čufty“, Jarda Pořízka, Vašek Michalčík (Šáša), Nelča Pítrová a Michal Brzica. Skupinu B tvořili Jakub Klimánek, Ivan Hurych, Radim Wawrzyczek, Petr Suchý a Jan Marek.

Skupinu A opanoval Martin, když porazil všechny protivníky. Druhá skončila Nelča, což bylo překvapením, ale její hra byla kvalitní a určitě si to zasloužila. Třetí skončil Jarda a čtvrtý Šáša, kde rozhodl vzájemný zápas. Nepostupové páté místo obsadil Michal a poslední skončil nováček Čufty. Čufty sice herně neoslnil, ale zato všechny výborně pobavil ;) Skupinu B vyhrál Kuba, druhý skončil Radim, třetí Ivan a čtvrtý Petr a na nepostupovém pátém místě skončil Jan.

Čtvrtfinálové duely zahájil Martin proti Petrovi, kde celkem s přehledem Martin splnil roli favorita a postoupil do semi. V druhém souběžně hraném utkání si poradil Radim až po rozhodujícím framu proti Jardovi.Ve třetím čtvrtfinále narazili na sebe Ivan a Nelča. Nelča vedla už 1:0 a stačila ji k postupu potopit jediná koule, ale Ivan se nevzdal a potřebné snookery si vynutil a nakonec utkání otočil na svou stranu. V posledním čtvrtfinále Kuba porazil Šášu. V prvním semifinále Martin porazil Radima a v druhém semi porazil Kuba Ivana. O třetí místo tedy hrál opět Ivan a proti němu stanul zástupce dětmarovického snookeru Radim. Ivanovi se bohužel opět nepodařilo na pohár dosáhnout a tak Radim skončil třetí. Do finále se tedy dostali vítězové skupin Martin a Kuba. Kuba měl opět šanci Martina ve finále potrápit, ale Martin se neskutečně rozehrál a nedal Kubovi šanci. Gratulujeme Martinovi k dalšímu poháru.

Snookeru zdar